Wsparcie

WSPARCIE

Joga i Nei-Gong

ulecz umysł i ciało

W życiu codziennym bardzo szybko tracimy kontakt z ciałem i umysłem. Towarzyszy nam ból fizyczny i zmęczenie. Boli nas głowa, źle się czujemy, jesteśmy podatni na infekcje i choroby. Na poziomie emocjonalnym czujemy się poruszeni, wyczerpani, łatwo zranieni lub odczuwamy wielki niepokój. Zamiast uzdrawiać się całościowo, zajmujemy się tylko objawami, często dopuszczając, by stały się przewlekłe.

Joga i Nei-Gong wybierają inną ścieżkę. Dzięki świadomej, dostosowanej praktyce i odpowiedniemu oddechowi, trenujemy nasze ciało, nasze organy i umysł. Wprowadzamy dobre samopoczucie i relaks jednocześnie. Redukujemy stres i ułatwiamy radzenie sobie z własnymi, często trudnymi, emocjami. Nasze codzienne życie stopniowo staje się łatwiejsze. Ciało, umysł i dusza mogą rosnąć i się rozwijać.

Odnajdźmy siebie

indywidualna praktyka jogi

Podczas indywidualnych sesji jogi cała moja uwaga jest skupiona na Tobie. Absolutna koncentracja na Tobie tworzy wyjątkową przestrzeń i otwiera nowe możliwości. Podstawę stanowią starannie skoordynowane asany (sekwencje ćwiczeń) w pozycji stojącej, siedzącej i leżącej oraz pozycje odwrócone. Praktykę uzupełniają medytacja, relaksacja i pranajama (ćwiczenia oddechowe).

Jesteś w centrum uwagi. Ciesz się nauką procesu, w trakcie którego Twoja świadomość ciała, postawa i koncentracja, a także umiejętność relaksu ulegają znacznej poprawie. Oprócz stabilności fizycznej, elastyczności, wytrzymałości i równowagi, odczujesz wzrost odporności emocjonalnej. To pomoże Ci w pozytywny sposób radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

Calligraphy Health System – Kaligrafia zdrowia

indywidualna praktyka Nei-Gong

Głęboko wierzę, że nasze dobre samopoczucie, miłość do ciała i zdrowie psychiczne są podstawą naszego działania i realizacji życiowych celów.

System Calligraphy Health jest rodzajem medytacji w ruchu łączącej praktyki jogi, Tai-Chi i Qi-Gong oraz elementy medycyny chińskiej w jeden holistyczny system.

Metoda oparta jest na starożytnym systemie uzdrawiania, a jej twórcą jest Mistrz Shaolin, Master Zhen Hua Yang.

Praktykując Calligraphy namierzamy blokady fizyczne i emocjonalne w ciele i udrażniamy przepływy na poziomie fizycznym, energetycznym oraz emocjonalnym. Wracamy do stanu równowagi.

Doświadczamy swoistej ciszy w głowie, a nasze organy wewnętrzne dotleniają się i oczyszczają. 

Intuicyjne sekwencje ruchowe są naturalne, płynne i ciągłe, tak jak we wschodniej sztuce kaligrafii z użyciem tuszu i pędzla. Ciało porusza się bez napięcia, a każdy ruch zaczyna się w centrum ciała, czyli w brzuchu, a dokładniej w Dantien (centrum energii) i organach wewnętrznych. To sprawia, że ta praktyka działa jak masaż dla organów i pozytywnie wpływa na ich pracę. Jednocześnie otwiera, uelastycznia i wzmacnia całe ciało oraz daje poczucie siły i pewności siebie.

Praktykę może wykonywać każdy – na stojąco lub siedząco. Nei-Gong zaleca się nawet osobom po operacjach i urazach. Pracujemy na powięziach usuwając napięcia i zwiększając zakresy w ciele. To odczujesz natychmiast.

Oczyszczamy ciało i umysł. Robimy przestrzeń na nowe!

Więcej informacji o systemie znajdziesz:

https://calligraphyhealth.com

„Życie ludzkie jest tym, co zrobią z niego jego myśli.”
Marc Aurel